Organigrama

Consell Directiu 2015-2017

  • President: Xavier Filella Fargas (regidor de Cultura de l’Ajuntament de Reus 1999-2007).
  • Secretari general: Josep Fàbregas Roig (professor d’Història Moderna de la URV).
  • Interventor general: Alfred Lerga Ramos (enginyer industrial).
  • Assessoria jurídica: Ricard Foraster Adserà (advocat, exdegà del Col·legi d’Advocats de Reus).
  • Secretària del Consell directiu: Pilar Anguera Nolla (mestre).
  • Activitats acadèmiques i recerca: Joan Navais Icart (doctorand del departament d’Història Contemporània de la UB).
  • Biblioteca i activitats docents: Dolors Sugrañes Liñana (llicenciada en Filologia Catalana).
  • Activitats culturals: Dolors Juanpere Viñeta (directora del Col·lectiu En Veu Alta).
  • Consorci del Teatre Bartrina: Montserrat Auqué Gahete (col·lectiu En Veu Alta, llicenciada en Psicologia).
  • Patrimoni arquitectònic: David Tàpias Monné (arquitecte, professor associat de l’Escola Superior d’Arquitectura URV).
  • Activitats literàries: Magí Sunyer Molné (escriptor, professor del departament de Filologia Catalana URV, Associació Escriptors Llengua Catalana).
  • Relacions públiques i edicions: Mercè Costafreda Felip (llicenciada en Geografia i Història i professora d’Història Contemporània).
  • Web i noves tecnologies: Guillem Robert Anguera (llicenciat en Filologia Anglesa).
  • Ciència: Xavier Correig Blanchar (catedràtic de Tecnologia Electrònica del Departament d’Enginyeria Electrònica, Elèctrica i Automàtica URV).
  • Exposicions, art: Albert Macaya Ruiz (artista visual, doctor en Belles Arts per la UB, professor de la URV).
  • Fons d’art: Ester Ferrando Casas (artista, llicenciada en Belles Arts).
  • Projectes especials: Josep Iglesias Cirac (màster en Direcció d’Empreses)

 

Consell Assessor del President

  • Antoni Piñol Cort (arquitecte, president de la Cambra de la Propietat Urbana de Reus, galerista d’art).
  • Josep Murgades Barceló (doctor en Filologia Catalana per la UAB, catedràtic de Literatura Catalana de la UB i traductor de llengua alemanya).
  • Rafael Ferré Masip (comissari de l’Exposició Nacional de Roses, expresident del Consell Cultural del Centre).

Plenari de juntes

  • President: Jaume Massó Carballido
  • Vicepresidenta: Teresa Felip Capdevila
  • Secretaria: Natàlia Borbonès, Héctor Fort i Antoni Olmos

Seccions

  •  Ciències de la Comunicació: Venanci Bonet (president), Marcel Banús, Marià Arbonès, Gerard Gort, Joan Maria Pàmies.
  • Ciències de l’Educació: Maria Betlem Oriol (presidenta), Antoni Llaveria, Margarida Arnedo, Carme Just i Núria Olesti.
  • Música: Antoni Colom (president), Dolors Esquerda, Mar Granell, Núria París i Adelaida Amigó.
  • Ciències Socials, Polítiques i Econòmiques: Joaquim Besora (president), Josep M. Roig, Núria Guarro, M. Mercè Folch i Carme Safont.
  • Excursionista: Andreu Ferré (president), Andreu Pujol, M. Jesús Balanyà, Ramon Salvat i Francesca Guinovart.
  • Ciències Exactes, Físiques i Naturals: Josep Cos (president), Josep Oliva, Octavi Forns, Josep M. Toset i Francesc Amorós.
  • Tecnologia: Iban Cabrelles (president), Aleix González, Jaume Roigé, Jordi Huguet i Guillem Martínez.
  • Art: Aureli Ruiz (president), Claudia Egea, Aida Marin, Rebeca Pujals i Teresa Felip.
  • Llengua i literatura: Magí Sunyer (president), Montserrat Auqué, Montserrat Moragas, Dolors Juanpere i Lourdes Malgrat.
  • Geografia i història: Jaume Massó (president), Joan Navais, Frederic Samarra, Hector Fort i Marc Ferran.

Comissió de Garanties

  • President: Joan Ballester Grau
  • Secretari: Josep Maria Balañà Cabrito
  • Vocals: Joaquim Mallafrè Gavaldà, Jordi Agràs Estalella i Josep Ramon Fuentes Gaso.