Composició dels òrgans de govern i de l’equip directiu

Consell Directiu 2019-2021

  • President: Lluís Miquel Pérez
  • Secretària general: Fina Masdéu
  • Interventor general: Hèctor Fort
  • Secretària del Consell Directiu: Rat Amigó
  • Tresorer/a: Josep Maria Farrès
  • Direcció de Biblioteca: M. Carme Just
  • Direcció d’Activitats Acadèmiques: Meritxell Blay
  • Direcció d’Activitats Culturals: Empar Pont
  • Direcció d’Activitats Científiques: Josep Lluís Pau
  • Direcció de Relacions Externes: Misericòrdia Dosaiguas

Delegacions del Consell Directiu

  • Comissari d’Obres d’Ampliació: Josep Maria Balañà
  • Comissària d’Exposicions: Aida Marín
  • Delegació d’Afers Jurídics: Ricard Foraster
  • Delegació d’Obres i Manteniment: Alfred Lerga
  • Antena URV Humanitats: Josep Fàbregas
  • Antena URV Ciències: Xavier Correig

Comitè Assessor de la Biblioteca

  • Xavier Filella
  • Ezequiel Gort
  • Carme Puyol
  • Francesca Segarra

Plenari de juntes

  • President: Joaquim Besora Agrelo

Seccions 2019-2021

  • Secció 00 – Ciències de la Comunicació:
    • President: Xavier Robert Mariné
    • Secretari: Xavier Arnavat Carballido
    • Vocal: Isabel Martínez Martínez
    • Vocal: Xavier Guix Aguilar
    • Vocal: Venanci Bonet Forés
  • Secció 01 – Ciències de l’Educació:
    • Presidenta: Mariona Andreu Domingo
    • Secretària: M. Carme Just Masdeu
    • Vocal: Margarida Arnedo Martí
    • Vocal: Francesca Segarra Liñanes
    • Vocal: M. del Carme Simó Olivé
  • Secció 02 – Música:
    • Presidenta: Maria Glòria Mariné
    • Secretària: Hye Sun Lee
    • Vocal: Mar Granell Barceló
    • Vocal: Núria París Barceló
    • Vocal: Berta Cots Miquel
  • Secció 03 – Ciències Socials, Polítiques i Econòmiques:
    • President: Joaquim Besora Agrelo
    • Secretària: Carme Safont Timoneda
    • Vocal: Rosa Novell Bové
    • Vocal: M. Mercè Folch Fontana
    • Vocal: Montserrat Carles Lavila
  • Secció 04 – Excursionista:
    • President: Andreu Ferré Ferré
    • Secretària: M. Jesús Balanyà Fort
    • Vocal: Maria Toldrà Nogué
    • Vocal: Nila Serrano Parra
    • Vocal: Francesca Guinovart Barbarà
  • Secció 05 – Ciències Exactes, Físiques i Naturals:
    • President: Josep Cos Gómez
    • Secretari: Josep Oliva Oliach
    • Vocal: Joan Boqué Genovard
    • Vocal: Jordi Bruno Descarrega
    • Vocal: Francesc Amorós Bonet
  • Secció 06 – Tecnologia:
    • President: Miquel Domingo Rodriguez
    • Secretari: Guillem Robert Anguera
    • Vocal: Aureli Trujillo Cabezas
    • Vocal: Jordi Huguet Monné
    • Vocal: Guillem Martínez Molinos
  • Secció 07 – Art:
    • Presidenta: Aida Marín Yrigaray
    • Secretària: Ester Ferrando Casas
    • Vocal: Antoni Piñol Cort
    • Vocal: Albert Macaya Ruiz
    • Vocal: Jordi Abelló Vilella
  • Secció 08 – Llengua i literatura:
    • Presidenta: Jordina Gort Olivé
    • Secretària: Meritxell Blay Boquera
    • Vocal: Marina Mallafrè Balsells
    • Vocal: David Figueres Felip
    • Vocal: Miquel Bonet Pinyol
  • Secció 09 – Geografia i història:
    • President: Jordi Bages-Querol Blanco
    • Secretari: Frederic Samarra Sancho
    • Vocal: Antoni Olmos Simon
    • Vocal: Joan Navais Icart
    • Vocal: Galo Sanchez Casado

Comissió de Garanties

  • President: Joan Ballester Grau
  • Secretari: Josep Maria Balañà Cabrito
  • Vocals: Xavier Filella Fargas, Jordi Agràs Estalella i Josep Ramon Fuentes Gaso.